Контактный телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адрес

03150, г. Киев ул. Анри Барбюса, 5-А

Подання доказів в цивільному процесі

Звертаючись до суду позивач, а також і відповідач захищаючись мають чітко розуміти, що в них є обов’язок представити свої докази у обмежений період. В статті яка визначає права та обов’язки осіб вказано, що учасники позовного провадження з метою підтвердження заявлених вимог та поданих заперечень обов’язково мають подати наявні у них докази перед або в час судового засіданні, яке є попереднім, а якщо такого засідання по справі не було – тоді до розгляду справи по суті.

Тут звернемо увагу на письмові докази, зокрема ними є будь-які документи викладені на папері, зокрема це акти, чеки, накладні, довідки, листи та інші документи які містять інформацію з обставинами, які мають значення для справи.

Письмові докази, можуть бути подані в копіях з представленням оригіналу для огляду суддею та іншою стороною. У випадку коли подано лише копію, суддя за заявою іншої сторони, має право запросити оригінал цього доказу.

За правилами, відповідач після того як отримав ухвалу про призначення справи та копію позову має право надати в суд відзив проти позову і обов’язково зазначити в ньому докази, які підтверджуватимуть його заперечення.

Як вже вказувалось учасники зобовязані представити свої письмові докази в суд перед або в час судзасідання (попереднього), а якщо такого засідання по справі не було – тоді до розгляду цивільної справи по суті.

Тут настає важливий момент, докази, які представленні з порушенням вимог ЦПК України, судом не приймаються, у випадку коли учасник процесу не докаже, що той чи інший доказ подано невчасно але з поважних причин.

Важливо знати відлік з якого розпочнеться слухання справи по суті заявлених вимог.

Так, розгляд справи по суті починається з доповіді головуючого судді про склад вимог, також виясняється, чи позивач підтримує заявлені вимоги, та чи відповідач визнає позов. Суддя виясняє чи не бажають учасники скласти мирову угоду.

Відтак, важливо не пропустити цей момент до якого можна подати докази, бо вже подання доказів після початку розгляду справи може мати наслідком недопустимість заявлених доказів та їх відхилення неприйняття судом.

Наши преимущества

Экономим Ваше время

Выезд юриста, соблюдение сроков

Контролируем качество

Жесткие корпоративные стандарты

Дорожим репутацией

30% клиентов с нами более 10 лет

Используем деловые связи

Партнеры, гос. органы
ВНИМАНИЕ! ВАЖНО Устав ООО - 2018 NEW !!!

Новости

Как стать плательщиком единого налога с момента регистрации ФЛП?

25/01/2019

Физлица, которые хотят стать предпринимателем плательщиком единого налога, до окончания месяца, в котором...

Военное положение. Чего ожидать?

27/11/2018

26 ноября 2018 года Верховная Рада утвердила указ Президента о введении военного положения. Военное...