Контактний телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адреса

03150, м. Київ вул. Анрі Барбюса, 5-А

Розмір штрафів за порушення трудового законодавства

З десятого лютого 2016 року почали діяти нововведення, що внесені постановою КМУ від 03.02.2016 номер п’ятдесят п’ять до «Порядку» накладання штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затверджений постанвою від 17.07.2013 року номер п’ятсот дев’ять. Цей «Порядок» визнає накладення на роботодавців штрафів за недотримання законів про працю та зайнятість населення. Штрафи накладаються Головою Держпраці, його заступником, начальниками управлінь і відділів Держпраці (з питань, що належать до їх компетенції), начальниками територіальних органів Держпраці та їх заступниками (далі — уповноважені посадові особи).
Юридичні та фізичні особи - підприємці, які допустили до роботи працівника на повний чи неповний робочий день без оформлення відповідних документів, сплачують йому винагороду у вигляді зарплати та не сплачують єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - несуть покарання у вигляді штрафів у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. За несвоєчасно виплачену зарплату більш як за один місяць, виплата її не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати.
Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного з працівників, щодо яких скоєно порушення. Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Інші порушення трудового законодавства - у розмірі мінімальної заробітної плати.
Штраф сплачується протягом одного місяця з дня прийняття постанови про його накладення, про що суб’єкт господарювання або роботодавець повідомляють Держпраці чи її територіальний орган.
Всі штрафні санкції можуть бути накладені на підставі: рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації; акта про виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю та/або зайнятість населення, складеного посадовою особою Держпраці чи її територіального органу. Уповноважена посадова особа не пізніше ніж через 10 днів з дати складення акта приймає рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу (далі — справа), та повідомляє субєкт не пізніше ніж за п’ять дн. до дати розглядання рекомендованим листом чи телеграмою, телефаксом, телефонограмою або шляхом вручення повідомлення їх представникам.
Справа розглядається у 15-ти денний строк з дня прийняття рішення про її розгляд та може бути подовжена не більше ніж на десять днів. Постанова про накладення штрафу може бути оскаржена у суді. Штрафи, що не оплатились добровільно, стягуються у судовому порядку.

Наші переваги

Економимо ваш час

Виїзд юриста, дотримання термінів

Контролюємо якість

Жорсткі корпоративні стандарти

Цінуємо репутацію

30% клієнтів з нами більше 10 років

Використовуємо ділові зв’язки

Партнери, державні органи

УВАГА! ВАЖЛИВО Статут ТОВ - 2018 NEW !!!

Новини

Як стати платником єдиного податку з моменту реєстрації ФОП?

25/01/2019

Фізичні особи-підприємці, які до кінця місяця, в якому відбулася держреєстрація, можуть подать заяву для...

Воєнний стан. Чого очікувати?

27/11/2018

26 листопада 2018 року Верховна Рада затвердила указ Президента про введення воєнного стану. Воєнний стан...