Контактний телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адреса

03150, м. Київ вул. Анрі Барбюса, 5-А

Бухгалтерський облік на підприємстві

Як підписувати договір поворотної фінансової допомоги, якщо позикодавцем є директор (одночасно і засновник) підприємства?

Проблема полягає в тому, що дехто тлумачить пункт 1 статті 626 Господарського кодексу України, як те, що одна особа не може підписувати договір з обох сторін. В даному випадку директор виступає як позикодавець так і позичальник (виступаючи від імені юридичної особи).
Для уникнення можливих непорозумінь із контролюючими органами пропонується наступний варіант. Директор виписує довіреність на будь якого іншого працівника підприємства, якою уповноважує його укласти від імені підприємства договір позики. Таким чином договір підписується різними особами.

Ще одне запитання: як оподатковується поворотна фінансова допомога у платника єдиного податку?

Згідно частини 3 пункту 292.11 ПКУ до складу доходу платника єдиного податку не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів. Відповідно, якщо поворотна фінансова допомога залишається неповернутою після закінчення 12 календарних місяців з дня її отримання, вона включається до складу доходу платника єдиного податку. При цьому, для коригування доходу, у випадку повернення фінансової допомоги у майбутньому, у Податковому кодексі немає підстав.

Доброго дня! Чи необхідно утримувати ПДФО при розрахунках з фізичною особою, яка зареєстрована як ФОП на території Росії, з урахуванням Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Росією?

Добрий день! Доходи нерезидента – фізичної особи, який зареєстрований як фізична особа – підприємець в Росії, згідно зі ст. 20 Угоди оподатковуються у загальному порядку за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та/або 17%).

Підкажіть чи є необхідним реєструвати бази персональних даних?

Реєструвати бази персональних даних не потрібно. У випадку, коли інформація, що використовується, становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів, то потрібно повідомляти Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Детальну інформацію можна переглянути в Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи захисту персональних даних»

Ніколи не нараховував лікарняних, а тепер виникла така необхідність. Підкажіть які закони можна перелопатити, щоб грамотно нарахувати та виплатити лікарняні?

Основні нормативно-правові документи, які регулюють нарахування та виплату лікарняних:
Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 №2240-III. (далі – Закон №2240).
«Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» затверджений Постановою КМУ від 26.09.2001 №1266. (далі – Порядок №1266).
«Інструкція зі статистики заробітної плати» затверджена Наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 №5. (далі – Інструкція №5).
«Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації» затверджений Постановою КМУ від 06.05.2001 №439. (далі – Порядок №439).
«Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» затверджений Постановою КМУ від 22.12.2010 №26. (далі – Порядок №26).

Хто виплачує лікарняні підприємство чи держава?

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності (лікарняного) оплачуються за рахунок роботодавця. Лікарняні за всі наступні дні оплачуються за рахунок Фонду соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності (допомога по тимчасовій непрацездатності).

Наші переваги

Економимо ваш час

Виїзд юриста, дотримання термінів

Контролюємо якість

Жорсткі корпоративні стандарти

Цінуємо репутацію

30% клієнтів з нами більше 10 років

Використовуємо ділові зв’язки

Партнери, державні органи

УВАГА! ВАЖЛИВО Статут ТОВ - 2018 NEW !!!

Новини

Як стати платником єдиного податку з моменту реєстрації ФОП?

25/01/2019

Фізичні особи-підприємці, які до кінця місяця, в якому відбулася держреєстрація, можуть подать заяву для...

Воєнний стан. Чого очікувати?

27/11/2018

26 листопада 2018 року Верховна Рада затвердила указ Президента про введення воєнного стану. Воєнний стан...