Контактний телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адреса

03150, м. Київ вул. Анрі Барбюса, 5-А

Виконавче провадження

Чи має право державний виконавець відбирати готівкові гроші виявлені у приміщенні боржника?

Відповідно до Інструкції з організації примусового виконання рішень державні виконавці в процесі виконання рішення можуть вилучати готівкові кошти у боржника в національній та іноземній валютах. Виявлені у боржника готівкові кошти вилучаються, про що державний виконавець складає акт вилучення готівки. Вилучення проводиться у присутності понятих. Цей акт складається у необхідній кількості примірників, з яких перший залишається у виконавчому провадженні, інші вручаються боржнику або його представнику, особі, у якої вилучено, під розписку в першому примірнику. У разі відмови боржника (його представника) від підпису про це зазначається в акті вилучення готівки.

Що обов’язково має бути зазначено в такому акті?

В акті вилучення готівки обов’язково зазначається повне найменування (прізвище, ім’я та по батькові) особи, у якої вилучено готівку, розмір грошової суми, яку вилучено (цифрами та словами), найменування валюти, її кількість, номінал, серія, номер купюр.
Перший примірник акта, який залишається у державного виконавця, не пізніше наступного робочого дня затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, та скріплюється печаткою.

А що далі з вилученими коштами? Покладатись на чесність виконавця?

Вилучена готівка в національній та/або іноземній валюті не пізніше наступного робочого дня має бути зарахована державним виконавцем на відповідний рахунок органу ДВС для покриття витрат на організацію та проведення виконавчих дій, покриття боргу за виконавчими документами та стягнення виконавчого збору, а також на повернення авансового внеску та стягнення штрафів, накладених державним виконавцем на боржника, якщо такі мали місце. Витрати, пов’язані із зарахуванням коштів на відповідний рахунок органу ДВС (комісія банку), є витратами на організацію та проведення виконавчих дій та покриваються за рахунок вилучених у боржника коштів. Документ, який підтверджує внесення коштів на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, приєднується до акта вилучення готівки та підшивається разом з актом до матеріалів виконавчого провадження.

Така ситуація: я направила виконавчий лист поштою, від виконавчої не було ніякої інформації, пішла на прийом і тут мені повідомили, що мого виконавчого листа вони не отримували, пройшло більше двох місяців як відправлено по пошті. Що робити?

У вашому випадку необхідно звернутися з відповідною заявою до суду який видав виконавчий лист, для оформлення дублікату виконавчого листа.

Чи може суддя видати ще один виконавчий лист по тому ж рішенню? В мене рішення про стягнення аліментів на дитину.

Суд, який видав виконавчий лист про стягнення аліментів, має право за поданням державного виконавця у разі встановлення кількох місць роботи чи отримання доходів боржника видати дублікат виконавчого листа.

Що робити у випадку пропущення річного терміну для пред’явлення виконавчого листа?

Якщо ви пропустили строк з поважних причин, то суд може його поновити. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який видав виконавчий лист, або до суду за місцем виконання і розглядається в судовому засіданні з повідомленням сторін, які беруть участь у справі. Суд має розглянути таку заяву в десятиденний строк.

Наші переваги

Економимо ваш час

Виїзд юриста, дотримання термінів

Контролюємо якість

Жорсткі корпоративні стандарти

Цінуємо репутацію

30% клієнтів з нами більше 10 років

Використовуємо ділові зв’язки

Партнери, державні органи

УВАГА! ВАЖЛИВО Статут ТОВ - 2018 NEW !!!

Новини

Як стати платником єдиного податку з моменту реєстрації ФОП?

25/01/2019

Фізичні особи-підприємці, які до кінця місяця, в якому відбулася держреєстрація, можуть подать заяву для...

Воєнний стан. Чого очікувати?

27/11/2018

26 листопада 2018 року Верховна Рада затвердила указ Президента про введення воєнного стану. Воєнний стан...