Контактний телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адреса

03150, м. Київ вул. Анрі Барбюса, 5-А

Підготовка та подача позову до суду

Доброго дня. Скажіть будь-ласка, раніше років 5 тому я звертався до суду про визнання права власності. Маючи посвідчення постраждалого від Чорнобиля четвертої категорії, я не сплачував судовий збір. Сьогодні секретар суду сказала, що моє посвідчення вже не діє. Чи потрібно мені сплачувати судовий збір за звернення до суду?

Так, потрібно. Зараз такої пільги вже не має. Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі - громадяни, віднесені лише до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Маю намір звернутися до суду про стягнення заборгованості. Місце проживання відповідача місто Ужгород. Чи можу я позовну заяву надіслати поштою, щоб не витрачати час на поїздку?

Так, звичайно, позов можете надіслати поштою. Надсилайте як цінний лист із описом вкладення. Зберігайте документ, який отримаєте на пошті, що підтверджує відправлення позову та додатків до нього.

Який загальний порядок ознайомлення з матеріалами справи?

Звернутися до працівника апарату суду з відповідною заявою, після резолюції судді чи голови суду Вам нададуть справу для ознайомлення. Ознайомлення з матеріалами справи чи прослуховування фонограм судових засідань може відбуватися лише у приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду. З матеріалів справи можна робити витяги та знімати копії (наприклад, за допомогою фотоапарата). Забороняється робити написи, видаляти окремі аркуші чи іншим чином їх пошкоджувати.

До яких органів одається скарга на бездіяльність судді районного суду?

Органи, що здійснюють дисциплінарне провадження щодо судді це Вища кваліфікаційна комісія суддів України щодо суддів місцевих та апеляційних судів та Вища рада юстиції України щодо суддів вищих спеціалізованих судів та суддів Верховного Суду України.

Чи можна оскаржити до Вищого спеціалізованого суду ухвалу про забезпечення позову?

Оскільки ухвала про забезпечення позову або про його скасування не перешкоджає подальшому провадженню у справі, ця ухвала відповідно до ч. 1 ст. 324 ЦПК у касаційному порядку оскаржена бути не може.

Я підготував звернення до суду, описав ситуацію, обставини справи, що прошу. Яку інформацію я маю обов’язково зазначити, щоб мені не повернули позов?

Позовна заява подається в письмовій формі.
Вона обов’язково має містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі;
3) зміст позовних вимог;
4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
7) перелік документів, що додаються до заяви.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Наші переваги

Економимо ваш час

Виїзд юриста, дотримання термінів

Контролюємо якість

Жорсткі корпоративні стандарти

Цінуємо репутацію

30% клієнтів з нами більше 10 років

Використовуємо ділові зв’язки

Партнери, державні органи

УВАГА! ВАЖЛИВО Статут ТОВ - 2018 NEW !!!

Новини

Як стати платником єдиного податку з моменту реєстрації ФОП?

25/01/2019

Фізичні особи-підприємці, які до кінця місяця, в якому відбулася держреєстрація, можуть подать заяву для...

Воєнний стан. Чого очікувати?

27/11/2018

26 листопада 2018 року Верховна Рада затвердила указ Президента про введення воєнного стану. Воєнний стан...