Контактний телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52

Адреса

03150, м. Київ вул. Анрі Барбюса, 5-А

Виплати працівникові при звільненні за скороченням

Обов’язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку при звільненні передбачено ст. 47 Кодексу законів про працю України (надалі по тексту КЗпПУ).

Зокрема, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 КЗпПУ.

У разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу він зобов’язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи.

Відповідно до ст. 83 КЗпПУ у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

Відповідно до ст. 44 КЗпПУ при припиненні трудового договору у випадку скорочення чисельності або штату працівників працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Середню заробітну плату нараховують відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995р. № 100 (із змінами). Відповідно до Порядку середньомісячна заробітна плата для обчислення вихідної допомоги розраховується з виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують місяцю звільнення працівника з роботи.

Так, відповідно до ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Звертаємо Вашу увагу, що у випадку коли з вини роботодавця звільненому працівникові не виплатили належних сум у зазначені строки (в день звільнення) і не виникло спору про їх розмір, роботодавець, відповідно до ст. 117 КЗпП, повинен виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Відтак, при звільненні співробітника по скороченню кількості персоналу повинно

  • бути зроблено такі види виплат:
  • остаточний розрахунок по заробітній платі;
  • компенсація невикористаних днів відпустки;
  • відшкодування в сумі середнього заробітку (вихідна допомога).

Всі виплати повинні бути зроблені в останній робочий день, з видачею працівникові під розписку трудової книжки та копії наказу про звільнення.

Наші переваги

Економимо ваш час

Виїзд юриста, дотримання термінів

Контролюємо якість

Жорсткі корпоративні стандарти

Цінуємо репутацію

30% клієнтів з нами більше 10 років

Використовуємо ділові зв’язки

Партнери, державні органи

УВАГА! ВАЖЛИВО Статут ТОВ - 2020 NEW !!!

Новини

Паспорт у смартфоні

26/04/2020

Уряд схвалив постанову про електронні паспорти в додатку «Дія». Відтепер паспорти в смартфоні офіційно є...

Карантин продовжили до 11 травня

23/04/2020

Кабінет міністрів прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 11 травня. Про це вчора повідомив...