Контактный телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адрес

03150, г. Киев ул. Анри Барбюса, 5-А

Увага! Електронні повідомлення від державної фіскальної служби

Останнім часом почастішали факти отримання від органів Державної фіскальної служби на електронну адресу платників ПДВ електронних повідомлень про результати електронної обробки (звірки) податкової інформації з податку на додану вартість.

Так, у відповідності з п. 42.4 ПК України з платниками податків, які подають звітність в електронній формі, листування з контролюючими органами може здійснюватися засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Отримавши електронне повідомлення, платник ПДВ має можливість звернутися до контролюючого органу з вимогою надати документ у паперовій формі. Така вимога має бути задоволена протягом трьох робочих днів з дня її надходження до контролюючого органу.

В електронному повідомленні зазначаються результати електронної обробки (звірки) податкової звітності платника, а саме: встановлені фіскальною службою помилки, розбіжності в електронній звітності з податку на додану вартість та інше.

При цьому важливо пам’ятати, що відповідно до пункту 201.6 статті 201 ПК України платник податків має право протягом 10 днів після отримання повідомлення уточнити податкові зобов’язання (збільшити суму податку до сплати та/або зменшити суму бюджетного відшкодування чи від’ємного значення суми податку на додану вартість) без застосування штрафних санкцій, передбачених розділом II ПК України.

Нажаль на сьогодні існують ситуації, коли платники ПДВ, отримавши від контролюючих органів електронні повідомлення, недостатньо уважно реагують на інформацію, яка в них міститься, в результаті чого платник своєчасно не виправляє недоліки та помилки у звітності.

За таких обставин, після граничного строку, що надається для самостійного подання уточнюючих розрахунків, органом Державної фіскальної служби проводиться камеральна перевірка, за результатами якої складається Акт перевірки, а в окремих випадках, встановлених абзац 9,10 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, контролюючий орган має можливість скористатися правом проведення документальної позапланової виїзної перевірки.

Електронний сервіс з надання платникам податків інформаційних електронних повідомлень запроваджено з 01.01.2014 р. Будьте уважними до інформації, що надходить засобами електронного зв’язку від Державної фіскальної служби задля можливості своєчасного реагування на електронні повідомлення, уникнення перевірок та застосування контролюючим органом штрафних санкцій.

Наши преимущества

Экономим Ваше время

Выезд юриста, соблюдение сроков

Контролируем качество

Жесткие корпоративные стандарты

Дорожим репутацией

30% клиентов с нами более 10 лет

Используем деловые связи

Партнеры, гос. органы
ВНИМАНИЕ! ВАЖНО Устав ООО - 2018 NEW !!!

Новости

Как стать плательщиком единого налога с момента регистрации ФЛП?

25/01/2019

Физлица, которые хотят стать предпринимателем плательщиком единого налога, до окончания месяца, в котором...

Военное положение. Чего ожидать?

27/11/2018

26 ноября 2018 года Верховная Рада утвердила указ Президента о введении военного положения. Военное...