Контактный телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адрес

03150, г. Киев ул. Анри Барбюса, 5-А

Виплата дивідендів

Відповідно до ст. 10 ЗУ «Про господарські товариства» передбачає, що учасники товариства мають право брати участь у розподілі прибутку товариства та одержувати його частку (дивіденди). Право на отримання частки прибутку (дивідендів) пропорційно частці кожного з учасників мають особи, які є учасниками товариства на початок строку виплати дивідендів.

Стаття 88 Господарського кодексу України (далі – ГПУ) передбачає, що учасники господарського товариства мають право брати участь у розподілі прибутку товариства та одержувати його частку (дивіденди).

Стаття 167 ГКУ визначає, що корпоративні права – це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації.

Згідно п.п. 14.1.49 ст. 14 ПКУ дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою – емітентом корпоративних прав чи інвестиційних сертифікатів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Процедура виплати дивідендів розпочинається з прийняття рішення загальними зборами учасників підприємства (встановлено в статуті підприємства, ст. 59 ЗУ «Про господарські товариства», ст. 88 ГКУ) про виплату дивідендів.

Рішення про спрямування прибутку на виплату дивідендів повинно містити:

  1. Суму прибутку підприємства, що спрямована на виплату дивідендів;
  2. Розмір дивідендів;
  3. Порядок та термін виплати дивідендів.

Після прийняття рішення здійснюється виплата дивідендів.

Дивіденди, отримані платником податку від інших платників податку, у випадках, передбачених п. 153.3 ст. 153 ПКУ, не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування (пп. 136.1.12 ст. 136 ПКУ), тобто отриманні дивіденди не оподатковуються.

Підприємство може виплачувати власнику корпоративних прав дивіденди незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 152 ПКУ (пп. 153.3.1 ст. 153 ПКУ).

Підприємство, яке прийняло рішення про виплату дивідендів своїм власникам, нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої п. 151.1 ст. 151 ПКУ, нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку.

Виплата дивідендів у грошовій формі, які здійснюються підприємством, не є об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до пп. 196.1.6 ст. 196 ПКУ.

Особливу увагу звертаємо на пп. «б» п. 160.1 ПКУ дивіденди, що виплачує резидент нерезиденту, потрапляють до доходів із джерелом походження з України. А тому резиденти,що виплачують такі доходи, повинні утримати податок із них за ставкою 15%, якщо міжнародний договір не говорить іншого (п. 160.2 ПКУ).

Сплачують податок на репатріацію в бюджет під час/до виплати дивідендів нерезиденту (п. 160.2 ПКУ). Його утримують із суми дивідендів.

Це означає, що коли Україна має з державою нерезидента ратифікований Верховною Радою договір про уникнення подвійного оподаткування, застосовуються норми міжнародного договору.

Наши преимущества

Экономим Ваше время

Выезд юриста, соблюдение сроков

Контролируем качество

Жесткие корпоративные стандарты

Дорожим репутацией

30% клиентов с нами более 10 лет

Используем деловые связи

Партнеры, гос. органы
ВНИМАНИЕ! ВАЖНО Устав ООО - 2018 NEW !!!

Новости

Как стать плательщиком единого налога с момента регистрации ФЛП?

25/01/2019

Физлица, которые хотят стать предпринимателем плательщиком единого налога, до окончания месяца, в котором...

Военное положение. Чего ожидать?

27/11/2018

26 ноября 2018 года Верховная Рада утвердила указ Президента о введении военного положения. Военное...