Контактный телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адрес

03150, г. Киев ул. Анри Барбюса, 5-А

Реєструвати бази персональних даних не потрібно

3 липня 2013 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи захисту персональних даних». Визначено, що уповноваженим органом у сфері захисту персональних даних є Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Згідно з нововведеннями, з 1 січня 2014 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини наділяється повноваженням здійснювати контроль за дотриманням вимог законодавства в Україні у сфері захисту персональних даних, наданням рекомендацій щодо практичного застосування законодавства у сфері захисту персональних даних.

Верховна Рада суттєво змінила існуючу процедуру реєстрації баз персональних даних. Так, законом передбачено скасування процедури державної реєстрації баз персональних даних. Натомість з 1 січня 2014 року запроваджено новий порядок шляхом повідомлення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

При цьому таке повідомлення буде здійснюватись лише щодо певних категорій дій з обробки персональних даних, а саме тих даних, які становлять особливий ризик для суб’єктів персональних даних.

Відповідно до Порядку персональними даними, що становлять особливий ризик для прав і свобод суб’єктів, є дані з інформацією про:

 • расове, етнічне та національне походження;
 • політичні, релігійні або світоглядні переконання;
 • членство в політичних партіях та/або організаціях, професійних спілках, релігійних організаціях чи в громадських організаціях світоглядної спрямованості;
 • стан здоров’я;
 • статеве життя;
 • біометричні дані;
 • генетичні дані;
 • притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності;
 • застосування щодо особи заходів в рамках досудового розслідування;
 • вжиття щодо особи заходів, передбачених Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»;
 • вчинення щодо особи тих чи інших видів насильства;
 • місцеперебування та/або шляхи пересування особи.

Відтак, реєструвати бази персональних даних не потрібно. У випадку, коли інформація, що використовується, становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів, то потрібно повідомляти Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.Згода на обробку персональних даних від осіб, які працюють за цивільно-правовими договорами також є не обов’язковою. Оскільки підставою для обробки персональних даних є цивільно-правові відносини між замовником та виконавцем послуг, то інформація необхідна для заповнення необхідних документів не містить особливого ризику для прав і свобод суб’єкта.

В даному випадку, підставою для обробки персональних даних є необхідність виконання обов’язку володільця (підприємства) персональних даних відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про захист персональних даних».

Наши преимущества

Экономим Ваше время

Выезд юриста, соблюдение сроков

Контролируем качество

Жесткие корпоративные стандарты

Дорожим репутацией

30% клиентов с нами более 10 лет

Используем деловые связи

Партнеры, гос. органы
ВНИМАНИЕ! ВАЖНО Устав ООО - 2018 NEW !!!

Новости

Военное положение. Чего ожидать?

27/11/2018

26 ноября 2018 года Верховная Рада утвердила указ Президента о введении военного положения. Военное...

Госбюджет 2019 - главная новость дня!

23/11/2018

В ночь с 22 на 23 ноября Рада приняла изменения в НКУ и Госбюджет на 2019 год. К вашему вниманию главные...