Контактный телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адрес

03150, г. Киев ул. Анри Барбюса, 5-А

Нововведення ПКУ: що було і що стало. Єдиний податок.

В п. 292.3 ПКУ згідно з новою редакцією, зазначається, що для цілей обкладання єдиним податком безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами , укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

Також в новій редакції ПКУ законодавці зобов’язують за безоплатно отриманими товарами (роботами, послугами) визнавати доход на дату підписання їхнього акта приймання-передачі. В даний час, вказана норма викликає ряд запитань. По-перше, чи омине оподаткування вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), якщо договір уклали в усній формі? Якщо читати буквально то доходу виникати не повинно. Проте мало імовірно, що з цим погодяться податківці. По-друге, у доход слід уключати вартість дармового. Проте, як саме її дізнатися, як і раніше, платникам єдиного податку не пояснили.
Доход від списання кредиторської заборгованості.

Починаючи з 1 липня 2012 року списання кредиторської заборгованості , за якою минув строк позовної давності, торкатиметься лише платників третьої групи платників єдиного податку, які є платниками ПДВ, та юридичних осіб на спрощеній системі. Вони повинні визнавати доход на дату списання такої кредиторки. Підприємці першої, другої та третьої групи (які не мають свідоцтва платника ПДВ) можуть більше не хвилюватися за свою кредиторку – навіть коли за нею мине строк позовної давності, ПКУ не вимагатиме визнавати доход.

Вказана новаціє є цілком логічною, адже підприємці взагалі не ведуть обліку кредиторської заборгованості.
Доходи від отриманих раніше авансів.

З 1.07.2012 р. юрособа-єдиннщик має включати до доходу вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримано аванси на загальній системі оподаткування. Вказане нововведення було зроблене більш за все, щоб операція не оминула систему оподаткування.
Доходи від видів діяльності не зазначених у Свідоцтві.

Дане нововведення потішить єдинщиків першої та другої груп. Отримавши доходи від видів діяльності, які не прописано у Свідоцтві платника єдиного податку, вони не зобов’язані нараховувати на одержані суми єдиний податок за ставкою 15%. До того ж підприємці вправі залишатися на спрощеній системі оподаткування – здійснення не вказаних у Свідоцтві видів діяльності не зобов’язує переходити на сплату інших податків та зборів із першого числа наступного кварталу. Проте, норми, що дозволяють не сплачувати 15% податку та не прощатися зі статусом єдинника через здійснення не зазначених у

Свідоцтві видів діяльності, для підприємців першої та другої груп працюватимуть лише у 2012 році.

Зміна групи єдиного податку.

Вже з 01.07.12 р. платники єдиного податку можуть ДОБРОВІЛЬНО змінювати групу єдиного податку. Для цього потрібно лише відповідати умовам, установленим для відповідної групи, та подати заяву в податкову за 15 днів до початку наступного кварталу. Причому, змінювати групу дозволено як на «старшу», так і на «молодшу». Наприклад, єдинник може перейти з першої на другу, з другої на третю групу або навпаки. До того ж, можна навіть «перескочити» - щоб із першої групи стати платником третьої, не обов’язково працювати в другій групі.

Види діяльності фізособи-єдинника.

Фізичні особи-підприємці третьої групи єдинників не повинні зазначати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обрані види діяльності. Також цю інформацію не фіксуватимуть у їхніх Свідоцтвах.

Вказана вимога стосується виключно підприємців першої та другої групи. Тепер види діяльності (як у заяві, так і у Свідоцтві) таким суб’єктам господарювання слід указувати згідно із КВЕД ДК 009:2010. А ось види товару (продукції), які виробляє єдинник, більше зазначати не потрібно.

Мораторій на штрафи

Заспокійливою новиною для єдинщіків став мораторій на штрафні санкції за певні порушення, учинені у 2012 році. Так до платників єдиного податку не застосовуватимуть:

  • штрафи за огріхи в порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку та повноти сплати сум єдиного податку;
  • адмінштраф, передбачений ст. 164 КпАП за неправильність заповнення Книги обліку доходів та Книги обліку доходів і витрат.

Нові групи платників єдиного податку
Законом № 5083-VI від 05.07.2012 (Законопроектом 10224) “Про внесення змін до
Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та в зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні” введено п’яту і шосту групу платників єдиного податку.

На п’ятій групй єдиного податку зможуть перебувати ФОПи, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень;

Для п’ятої груп платників єдиного податку ставка складатиме:

  • 7 відсотків доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;
  • 10 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку;

На шостій групй єдиного податку зможуть перебувати юридичні особи, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень;

Для шостої груп платників єдиного податку ставка складатиме:

  • 7 відсотків доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;
  • 10 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку;

Наши преимущества

Экономим Ваше время

Выезд юриста, соблюдение сроков

Контролируем качество

Жесткие корпоративные стандарты

Дорожим репутацией

30% клиентов с нами более 10 лет

Используем деловые связи

Партнеры, гос. органы
ВНИМАНИЕ! ВАЖНО Устав ООО - 2018 NEW !!!

Новости

Как стать плательщиком единого налога с момента регистрации ФЛП?

25/01/2019

Физлица, которые хотят стать предпринимателем плательщиком единого налога, до окончания месяца, в котором...

Военное положение. Чего ожидать?

27/11/2018

26 ноября 2018 года Верховная Рада утвердила указ Президента о введении военного положения. Военное...