Контактный телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адрес

03150, г. Киев ул. Анри Барбюса, 5-А

Відповідальність посадовців юридичної особи за порушення попередників

З приводу даного питання однозначну відповідь дати складно. Це залежить від великої кількості факторів – наявність вини, характеру правопорушення.
Адміністративна відповідальність за порушення передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення (надалі – КпАП), настає у випадку, коли порушення за своїм характером не тягнуть за собою кримінальної відповідальності.

Згідно з статтею 8 КпАП особа, яка вчинила адміністративне порушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Говорячи про адміністративну відповідальність, варто пам’ятати, що вона персональна. Згідно з законодавством КпАП передбачається адміністративна відповідальність, лише для посадових осіб організації. Це значить, що притягнути, до відповідальності осіб, які звільнились неможливо.
При розгляді питання накладення штрафу на теперішнього посадовця (керівника, бухгалтера), визначальний вплив матимуть два фактори.

  • характер правопорушення – разове чи триваюче.
  • чи не минув ще час притягнення до адміністративної відповідальності, передбачений статтею 38 КпАП.

При практичному розгляді даного питання сформувалася тенденція: якщо податківці мають на меті накласти адміністративний штраф за порушення, які були вчиненні в період, коли конкретна особа, ще не була бухгалтером, то це не правомірно. Так, як ця посадова особа не виконувала обов’язки бухгалтера, то ж відповідальності за це порушення не може нести.

Однозначно не можна говорити про притягнення до відповідальності посадової особи за разове порушення, учинене в період, коли вона ще не працювала. В такому випадку ні термін, ні те чи працювала дана особа на іншій посаді підприємства ролі не гратиме.

Однак при триваючому правопорушенні не можна виключати того, що можливо притягнення директора чи бухгалтера до відповідальності податківцями. Дана ситуація свідчить про те, що проблеми почалися давно, а рішення з приводу їх усунення до цих під не прийняте, а отже посадовець проґавив і несе відповідальність.

То ж слід приступивши до своїх обов’язків директору чи бухгалтеру перевірити бухгалтерську документацію, яка залишилась після попередника.
Займаючи керівну посаду слід бути уважним та детально ознайомитись з документами, які необхідні для подальшої роботи.

Наши преимущества

Экономим Ваше время

Выезд юриста, соблюдение сроков

Контролируем качество

Жесткие корпоративные стандарты

Дорожим репутацией

30% клиентов с нами более 10 лет

Используем деловые связи

Партнеры, гос. органы
ВНИМАНИЕ! ВАЖНО Устав ООО - 2018 NEW !!!

Новости

Как стать плательщиком единого налога с момента регистрации ФЛП?

25/01/2019

Физлица, которые хотят стать предпринимателем плательщиком единого налога, до окончания месяца, в котором...

Военное положение. Чего ожидать?

27/11/2018

26 ноября 2018 года Верховная Рада утвердила указ Президента о введении военного положения. Военное...