Контактный телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адрес

03150, г. Киев ул. Анри Барбюса, 5-А

Фізична особа-підприємець є засновником та/або керівником підприємства (особливості правовідносин)

Одночасно, чинне законодавство України, передбачає можливість громадянина виступати засновником, учасником, власником юридичної особи, а також обіймати керівні посади: директор, генеральний директор, голова правління і т.д.

Виникає ситуація коли фізична особа зареєструвалась у районній державній адміністрації, як підприємець, а через деякий час виникає необхідність у відкритті свого підприємства – юридичної особи, де вона виступає, як засновник і керівник одночасно. Законодавчо не визначено заборони не сумісності, щодо таких способів господарської діяльності та взаємодії.

Більше того, фізична особа-підприємець може виконувати роботи або надавати послуги підприємству де вона є засновником чи/та керівником (крім робіт загального керівництва таким підприємством). Проте для цього необхідно дотримуватися деяких положень законодавства, зокрема щодо поняття «пов’язані особи».

Згідно п. 14.1.159. ст. 14 Податкового кодексу України, пов’язані особи - юридичні та/або фізичні особи, взаємовідносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють і які відповідають будь-якій з наведених нижче ознак:

  • юридична особа, що здійснює контроль за господарською діяльністю платника податку або контролюється таким платником податку чи перебуває під спільним контролем з таким платником податку;
  • фізична особа або члени її сім’ї, які здійснюють контроль за платником податку;
  • посадова особа платника податку, уповноважена здійснювати від імені платника податку юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або припинення правових відносин, а також члени її сім’ї.

Головною вимогою, яку необхідно дотримуватися під час здійснення операцій між пов’язаними особами є - застосування звичайних цін. Саме такий обов’язок передбачає ст. 39 ПК України, яка визначає одним із випадків застосування звичайної ціни у разі здійснення платником податків операцій з пов’язаними особами.

Особливістю оподаткування з пов’язаними особами є те, що дохід, отриманий платником податку від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) пов’язаним особам, визначається відповідно до договірних цін, але не менших від звичайних цін на такі товари, роботи, послуги, що діяли на дату такого продажу, у разі, якщо договірна ціна на такі товари (роботи, послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (роботи, послуги).

У випадку коли фізична особа є засновником і керівником підприємства одночасно, право на укладення договорів, доцільно передати іншій посадовій особі підприємства спеціальним розпорядженням або дорученням керівника.Таким чином, і засновник, і керівник підприємства в одній особі може одночасно бути фізичною особою-підприємцем і виконувати роботи чи надавати послуги власному підприємству на підставі укладених з ним договорів.Для уникнення суперечних законодавству дій чи будь-яких інших непорозумінь, радимо звертатися до спеціалістів нашої фірми – Адвокатська компанія «ГРАНД», які належним чином проконсультують Вас з всіх питань, щодо заняття підприємницькою діяльністю, господарських відносин між фізичною та юридичною особою, а також оформлять всі необхідні для цього документи.

Наши преимущества

Экономим Ваше время

Выезд юриста, соблюдение сроков

Контролируем качество

Жесткие корпоративные стандарты

Дорожим репутацией

30% клиентов с нами более 10 лет

Используем деловые связи

Партнеры, гос. органы
ВНИМАНИЕ! ВАЖНО Устав ООО - 2018 NEW !!!

Новости

Военное положение. Чего ожидать?

27/11/2018

26 ноября 2018 года Верховная Рада утвердила указ Президента о введении военного положения. Военное...

Госбюджет 2019 - главная новость дня!

23/11/2018

В ночь с 22 на 23 ноября Рада приняла изменения в НКУ и Госбюджет на 2019 год. К вашему вниманию главные...