Контактный телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адрес

03150, г. Киев ул. Анри Барбюса, 5-А

Порядок расторжения трудового договора между предпринимателем и наемным работником

 Розглянемо правові підстави та механізм дистанційного розірвання договору з ініціативи СПД ФО - роботодавця.
п. 4 ст.40 КЗпП України передбачена можливість розірвання трудового договору в разі прогулу працівником без поважних причин. Відповідно до п. 24 Постанови Верховного Суду України № 9 від 06.11.1992 р. зі змінами «Про практику розгляду судами трудових спорів» прогулом визнається відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин.

До поважних причин відсутності на роботі належать:- непрацездатність працівника (або члена його родини, який потребує догляду), підтверджена лікарняним листом або ін. доказами.- відмова від переведення на протипоказану за станом здоров’я роботу, незаконне переведення з інших підстав.- інші причини, які виключають провину працівника.-Враховуючи вищезазначене,у разі відсутності працівника на роботі, необхідно надіслати йому рекомендований лист із повідомленням про вручення.
«Приклад листа»

СПД ФО ___________________________________Вих. №1 від 15.06.2012 р.П.І.Б.вул.___________, кв_______м. Житомир

Шановний ПІБ!У зв’язку з тим що Ви були відсутні на робочому місці з 15 червня
2012 р. до теперішнього моменту, і я не маю інформації про причини Вашої відсутності на робочому місці протягом п’яти календарних днів із моменту отримання цього листа.Доводжу до Вашого відома, що відсутність без поважних причин може кваліфікуватись як прогул згідно з п.4 ст.40 КЗпП України.Повідомляю, що в разі вашої неявки у зазначений строк я лишаю за собою право взятися за оформлення документів для розірвання трудового договору згідно з п. 9 Порядку реєстрації трудового договору між працівником та фізичною особою, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 № 260.
СПД ФО (Підпис) П.І.Б.

У випадку відсутності працівника на робочому місці складається акт, який підписують, як мінімум, 3 людини. У підприємця обов’язково має бути встановлено Правила внутрішнього трудового розпорядку (ст.142 КЗпП), де чітко обумовлено графік роботи.

«Приклад акту»Акт
про відсутність на роботі П.І.Б.продавця магазину «МАГАЗИН» СПД ФО П.І.Б.м. Одеса 15 червня 2012 р.
Час складання акта: 18 год. 00 хв.Ми, які нижче підписалися: СПД ФО П.І.Б.,бухгалтер__________ і продавець магазину__________________склали даний акт про таке:15 червня 2012 р. П.І.Б. продавець магазину«МАГАЗИН» СПД ФО П.І.Б. був відсутній на роботіз 9 год. 00 хв. до 18 год. протягом робочого дня(усього 8 год. 00 хв. з урахуванням обідньої перерви з 13:00 до 14:00).П.І.Б. на телефонні дзвінки не відповідає, причину його відсутності на роботі до цього моменту не встановлено.Зміст даного акту підтверджуємо підписами:СПД ФО П.І.Б. ___________________ П.І.Б.Бухгалтер ____________________ П.І.Б.Продавець ____________________ П.І.Б.

Звільнення – один із видів дисциплінарного стягнення поряд із доганою (ст. 147 КЗпП). Звільнення слід проводити дотримуючись правил установлених ст.147, 148, 149 КЗпП. Власник має право звільнити працівника за прогул одразу після виявлення такого проступку, але не пізніше одного місяця з дня такого виявлення. При цьому заборонено звільняти працівника за прогул після закінчення шести місяців із дня його вчинення. Моментом звільнення працівника вважається останній день його роботи (п. 2.26 Інструкції про трудові книжки). За ст. 44 КЗпП не передбачено виплати вихідної допомоги при звільненні за п. 4 ст.40 КЗпП, слід нарахувати лише компенсацію за невикористану відпустку.Після звільнення працівнику необхідно рекомендованим листом із повідомленням про вручення надіслати наказ про звільнення з описом вкладення.
«Приклад листа»
СПД ФО П.І.Б. Вих. № 1 від 25.06.2012 рП.І.Б.вул. _______, кв___________м. Житомир
Шановний П.І.Б.

Доводжу до Вашого відома, оскільки Ви не з’являєтесь на роботі без поважних причин із 25.06.2012 р. по теперішній час, Ваша відсутність може кваліфікуватись як прогул згідно із п.4 ст.40 КЗпП України, і на цій підставі Вас звільнено.Прошу Вас з’явитися для отримання нарахованої Вам зарплати за червень 2012 р. для компенсації за невикористану відпустку, а також для зняття з обліку трудового договору в центрі зайнятості м. Житомира протягом трьох робочих днів із моменту одержання даного листа.У разі Вашої неявки суму нарахованої Вам зарплати і компенсації за невикористану відпустку буде перераховано грошовим переказом на Вашу поштову адресу; трудовий договір буде знято з реєстрації без Вашої присутності згідно з п. 9 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 р. № 260. Для внесення відповідного запису до трудової книжки Ви можете звернутись в центр зайнятості м. Житомира.
Додатки:1. Копії актів відсутності на роботі з 15.06.12 р. по 25.06.12 р. на десяти аркушах.2. Копії розірваного трудового договору № 7 від 04.01.12.
СПД ФО _______________________ П.І.Б.
До служби зайнятості необхідно подати для засвідчення факту розірвання трудового договору:

  • примірник трудового договору;
  • заяву про зняття даного трудового договору з реєстрації із зазначенням дати і причини звільнення;
  • копії документів, які були надіслані працівнику;
  • копії документів, що засвідчують розрахунки з працівникомУ службі зайнятості трудовий договір знімається з обліку впродовж трьох робочих днів після подання підприємцем повного пакету документів.

Згідно зі ст.184 і ст.186 КЗпП за ініціативою власника не можна звільняти за жодних обставин:

  • вагітних жінок;
  • жінок, які мають дитину віком до трьох років;
  • жінок, які мають дитину віком до шести років, якщо за медичним висновком така дитина потребує домашнього догляду;
  • одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину – інваліда;
  • батьків, які виховують дитину без матері, а також опікунів (піклувальників).

**Порядок № 260 поширюється не лише на підприємців але й на будь-яких фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо).
Головний бугалтер Адвокатської компанії Гранд Юлія Хуторянська

Наши преимущества

Экономим Ваше время

Выезд юриста, соблюдение сроков

Контролируем качество

Жесткие корпоративные стандарты

Дорожим репутацией

30% клиентов с нами более 10 лет

Используем деловые связи

Партнеры, гос. органы
ВНИМАНИЕ! ВАЖНО Устав ООО - 2018 NEW !!!

Новости

Как стать плательщиком единого налога с момента регистрации ФЛП?

25/01/2019

Физлица, которые хотят стать предпринимателем плательщиком единого налога, до окончания месяца, в котором...

Военное положение. Чего ожидать?

27/11/2018

26 ноября 2018 года Верховная Рада утвердила указ Президента о введении военного положения. Военное...