Контактный телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адрес

03150, г. Киев ул. Анри Барбюса, 5-А

Податкові канікули для новостворених підприємств (малого та середнього бізнесу)

Щоб претендувати на застосування пільгової ставки з податку на прибуток підприємства мають відповідати одному з критеріїв:

 • Підприємства створені в установленому порядку після 1 квітня 2011 р;
 • Діючі підприємства, у яких протягом трьох останніх років щорічний обсяг доходу задекларований у сумі, що не перевищує 3 млн. грн., і середньооблікова чисельність працівників протягом цього періоду не перевищує 20 осіб.
 • Підприємства, які зареєструвались платниками єдиного податку до набрання чинності ПКУ, і в яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищив 1 млн. грн., а середньооблікова кількість працівників – до 50 осіб.

У разі застосування податкових канікул підприємство має право вести спрощений облік доходів і витрат.
На податкові канікули не можуть піти підприємства, які здійснюють такі види діяльності:

 • діяльність у сфері розваг, визначену в пп. 14.1.46 ПКУ;
 • виробництво, оптовий продаж, експорт, імпорт підакцизних товарів;
 • виробництво, оптовий і роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів;
 • видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і каміння, у т.ч. органогенного утворення , що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».
 • фінансова діяльність ( гр. 65 – гр..67 секції J КВЕД ДК 009:2005);
 • діяльність з обміну валют;
 • видобуток і реалізація корисних копалин загальнодержавного значення;
 • операції з нерухомим майном, оренда ( у т.ч. надання в оренду торгових місць на ринках та/або в торговельних об’єктах (гр.70, гр. 71 КВЕД ДК 009:2005);
 • діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
 • діяльність із надання послуг у сфері телебачення й радіомовлення відповідно до Закону « Про телебачення і радіомовлення» № 3760-12 від 21.12.1993 р. зі змінами;
 • охоронну діяльність;
 • зовнішньоекономічну діяльність (окрім діяльності у сфері інформатизації);
 • виробництво продукції на давальницькій сировині;
 • оптову торгівлю і посередництво у ній;
 • діяльність у сфері виробництва й розподілу електроенергії, газу та води;
 • діяльність у сферах права, бухгалтерського обліку, інжинірингу, надання послуг підприємцям (гр. 74 КВЕД ДК 009:2005).

Перебування на податкових канікулах не звільняє підприємство від обов’язку зареєструватись платником ПДВ та сплачувати його до бюджету.

Звільнення від оподаткування передбачає умови цільового використання сум коштів, що не перерахували до бюджету:- спрямовують на переоснащення матеріально-технічної бази, повернення кредитів, використаних на вказані цілі, і сплату відсотків за ними та/або поповнення власних обігових коштів;- суми коштів, що не перераховані до бюджету під час застосування ставки 0%, визнаються доходами одночасно з визнанням витрат, здійснених за рахунок цих коштів, у розмірі таких витрат.

У разі використання коштів не за цільовим призначенням, їх перераховують до бюджету в першому кварталі наступного звітного року (п. 152.11 ПКУ).
Для щойно створеного підприємства при застосуванні податкових канікул сплата податку на прибуток із фактичного фінансового результату буде більш вигідним, ніж сплата податку у вигляді фіксованого відсотка від отриманих коштів. Щоб визначити яка система оподаткування підходить новоствореному підприємству, необхідно підрахувати прогнозовану суму податку, яку необхідно буде сплатити в бюджет. Наприклад, новостворене підприємство надає послуги у галузі інформатизації і прогнозований річний дохід підприємства очікується 2 000 000 грн.Перебуваючи на єдиному податку підприємство сплатить 5% від отриманого доходу:2 000 000 * 5% = 100 000 грнПеребуваючи на загальній системі з урахуванням податкових канікул:2 000 000 * 0% = 0 грн

Звертаємо також увагу на те, що на загальній системі оподаткування такому підприємству немає потреби реєструватись платником ПДВ, оскільки надання послуг у галузі інформатизації не вважається об’єктом обкладання ПДВ.

Особливість в даному випадку полягає в тому що, суму податку, не перераховану до бюджету, необхідно буде використати за цільовим призначенням, проте економія на податку не підлягає сумніву.

Підсумовуючи вищевикладене, слід зазначити, що в кожній системі оподаткування є свої плюси і мінуси. І вже суб’єктам господарювання потрібно визначатися та приймати остаточне рішення щодо вчасного обрання системи оподаткування для свого підприємства.

Наши преимущества

Экономим Ваше время

Выезд юриста, соблюдение сроков

Контролируем качество

Жесткие корпоративные стандарты

Дорожим репутацией

30% клиентов с нами более 10 лет

Используем деловые связи

Партнеры, гос. органы
ВНИМАНИЕ! ВАЖНО Устав ООО - 2018 NEW !!!

Новости

Как стать плательщиком единого налога с момента регистрации ФЛП?

25/01/2019

Физлица, которые хотят стать предпринимателем плательщиком единого налога, до окончания месяца, в котором...

Военное положение. Чего ожидать?

27/11/2018

26 ноября 2018 года Верховная Рада утвердила указ Президента о введении военного положения. Военное...