Контактный телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адрес

03150, г. Киев ул. Анри Барбюса, 5-А

Подготовка, подача, рассмотрение иска в суде

Доброго дня. Скажіть будь-ласка, раніше років 5 тому я звертався до суду про визнання права власності. Маючи посвідчення постраждалого від Чорнобиля четвертої категорії, я не сплачував судовий збір. Сьогодні секретар суду сказала, що моє посвідчення вже не діє. Чи потрібно мені сплачувати судовий збір за звернення до суду?

Так, потрібно. Зараз такої пільги вже не має. Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі - громадяни, віднесені лише до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Маю намір звернутися до суду про стягнення заборгованості. Місце проживання відповідача місто Ужгород. Чи можу я позовну заяву надіслати поштою, щоб не витрачати час на поїздку?

Так, звичайно, позов можете надіслати поштою. Надсилайте як цінний лист із описом вкладення. Зберігайте документ, який отримаєте на пошті, що підтверджує відправлення позову та додатків до нього.

Який загальний порядок ознайомлення з матеріалами справи?

Звернутися до працівника апарату суду з відповідною заявою, після резолюції судді чи голови суду Вам нададуть справу для ознайомлення. Ознайомлення з матеріалами справи чи прослуховування фонограм судових засідань може відбуватися лише у приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду. З матеріалів справи можна робити витяги та знімати копії (наприклад, за допомогою фотоапарата). Забороняється робити написи, видаляти окремі аркуші чи іншим чином їх пошкоджувати.

До яких органів одається скарга на бездіяльність судді районного суду?

Органи, що здійснюють дисциплінарне провадження щодо судді це Вища кваліфікаційна комісія суддів України щодо суддів місцевих та апеляційних судів та Вища рада юстиції України щодо суддів вищих спеціалізованих судів та суддів Верховного Суду України.

Чи можна оскаржити до Вищого спеціалізованого суду ухвалу про забезпечення позову?

Оскільки ухвала про забезпечення позову або про його скасування не перешкоджає подальшому провадженню у справі, ця ухвала відповідно до ч. 1 ст. 324 ЦПК у касаційному порядку оскаржена бути не може.

Я підготував звернення до суду, описав ситуацію, обставини справи, що прошу. Яку інформацію я маю обов’язково зазначити, щоб мені не повернули позов?

Позовна заява подається в письмовій формі.
Вона обов’язково має містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі;
3) зміст позовних вимог;
4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
7) перелік документів, що додаються до заяви.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Наши преимущества

Экономим Ваше время

Выезд юриста, соблюдение сроков

Контролируем качество

Жесткие корпоративные стандарты

Дорожим репутацией

30% клиентов с нами более 10 лет

Используем деловые связи

Партнеры, гос. органы
ВНИМАНИЕ! ВАЖНО Устав ООО - 2018 NEW !!!

Новости

Как стать плательщиком единого налога с момента регистрации ФЛП?

25/01/2019

Физлица, которые хотят стать предпринимателем плательщиком единого налога, до окончания месяца, в котором...

Военное положение. Чего ожидать?

27/11/2018

26 ноября 2018 года Верховная Рада утвердила указ Президента о введении военного положения. Военное...