Контактний телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52

Адреса

03150, м. Київ вул. Анрі Барбюса, 5-А

Права працівників в умовах карантину

За працівниками, які працюють дистанційно, зберігаються посада, оплата праці та соціальні гарантії. Кабінет міністрів України підтримав проект постанови «Деякі питання забезпечення трудових прав державних службовців, працівників державних органів, підприємств, установ та організацій на час встановлення карантину у зв’язку із загостренням ситуації, пов’язаної з поширенням випадків гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Постанова повинна забезпечити захист прав працівників та державних службовців в період встановлення карантину.

Відповідно до постанови на час встановлення карантину за працівниками, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, зберігаються займана посада, умови оплати праці та соціальні гарантії. Виконання такої роботи не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав державних службовців та працівників.

Юридична консультація

Кабмін вирішив допомогти і тим, хто не має можливості дістатися до роботи.

Українцям на карантині залишать 2/3 окладу. Це стосується тих, хто не має можливості дістатися до роботи чи працювати дистанційно. Такі зміни передбачені законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби» №3275, який було схвалено в цілому на позачерговому засіданні Верховної Ради.

Так, змінами до ст.113 Кодексу законів про працю передбачено, що перебування на карантині прирівнюється до простою не з вини працівника. Цей час має оплачуватися з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Дані зміни надважливі для людей, які через припинення руху транспорту попросту не мають фізичної можливості дістатися до місця роботи в районні, обласні центри. В такому випадку ватро звернутися з відповідною заявою до адміністрації підприємства.

Для консультування та ефективного захисту ваших трудових прав звертайтесь до фахівців Адвокатська компанія «Гранд».

Наші переваги

Економимо ваш час

Виїзд юриста, дотримання термінів

Контролюємо якість

Жорсткі корпоративні стандарти

Цінуємо репутацію

30% клієнтів з нами більше 10 років

Використовуємо ділові зв’язки

Партнери, державні органи

УВАГА! ВАЖЛИВО Статут ТОВ - 2020 NEW !!!

Новини

Паспорт у смартфоні

26/04/2020

Уряд схвалив постанову про електронні паспорти в додатку «Дія». Відтепер паспорти в смартфоні офіційно є...

Карантин продовжили до 11 травня

23/04/2020

Кабінет міністрів прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 11 травня. Про це вчора повідомив...