Контактний телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52

Адреса

03150, м. Київ вул. Анрі Барбюса, 5-А

Карантин: дистанційна робота, відпустка, звільнення

Введення жорстких карантинних заходів через поширення корона вірусної інфекції суттєво вплинуло на ринок праці. Більшість працівників переведені на дистанційну роботу, багатьох відправлено у відпустки за власний рахунок або звільнено. Враховуючи актуальність питання як для працівників так і роботодавців надаємо деякі основні пояснення щодо трудових відносин на час карантину.

Перше, відпустка без збереження заробітної плати – це право працівника, а не його обов’язок. Тобто, роботодавець надає відпустку без збереження заробітної плати лише за письмовою згодою, яка подається у формі заяви. Якщо працівник не напише заяву в письмовій формі, роботодавець не має права відправити його у відпустку за власний рахунок, це буде грубим порушенням. Також, враховуючи ті зміни, які було винесено, працівник може взяти відпустку за власний рахунок на період усього карантину. При чому цей період не сумується із його щорічною відпусткою без збереження заробітної плати.

Друге, якщо ви переведені на дистанційну роботу, то по підприємству має бути виданий загальний наказ про це, з яким під підпис ознайомлюються працівники, тут варто щоб усе було офіційно задокументовано, вирішено питання оплати праці та забезпечення працівника необхідними засобами виконання роботи дистанційно, умови, час праці, тощо.

Третє, від незаконного звільнення незастрахований ніхто і випадки у всіх різні, тож тут надавати якісь загальні поради недоцільно. По факту повідомлення вас про звільнення, варто проконсультуватися з юристами щодо законності такого звільнення та подальших кроків відновлення своїх трудових прав, стягнення компенсацій, тощо.

Після зняття карантинних заходів очікується «трудові розборки», буде немала кількість позовів про порушення трудових прав, а також не початий край роботи з перевірок Держпраці, тож роботодавцям варто потурбуватися про правильність оформлення документів вже зараз, а працівникам чиї права порушені, теж не варто зволікати, за потреби отримати фахову консультацію, щоб зібрати необхідні документи для ефективного захисту трудових прав в подальшому.

Отримати консультацію

Наші переваги

Економимо ваш час

Виїзд юриста, дотримання термінів

Контролюємо якість

Жорсткі корпоративні стандарти

Цінуємо репутацію

30% клієнтів з нами більше 10 років

Використовуємо ділові зв’язки

Партнери, державні органи

УВАГА! ВАЖЛИВО Статут ТОВ - 2020 NEW !!!

Новини

Паспорт у смартфоні

26/04/2020

Уряд схвалив постанову про електронні паспорти в додатку «Дія». Відтепер паспорти в смартфоні офіційно є...

Карантин продовжили до 11 травня

23/04/2020

Кабінет міністрів прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 11 травня. Про це вчора повідомив...