Контактний телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адреса

03150, м. Київ вул. Анрі Барбюса, 5-А

Воєнний стан. Чого очікувати?

26 листопада 2018 року Верховна Рада затвердила указ Президента про введення воєнного стану. Воєнний стан введено на 30 днів з 28 листопада в межах десяти областей: Вінницька, Луганська, Донецька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, Запорізька, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії. В інших областях України воєнний стан та обмеження, які він передбачає поки не введено.

Потрібно відзначити, що наведені обмеження в умовах воєнного стану є не обов’язковими і лише за необхідності, можуть бути введені на вказаних територіях.

Основні особливості воєнного стану:

  • Влада має право запровадити трудову повинність для працездатних громадян, залучити їх до суспільно-корисних робіт.
  • Військове командування разом з іншими органами зможуть примусово відчужувати приватне або комунальне майно, вилучати майно державних підприємств.
  • Може бути запроваджена комендантська година, тобто заборона перебування на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів.
  • Обмеження руху транспортних засобів, свобода пересування. Можуть встановити заборону або обмеження перебування чи проживання громадян на території, на якій діє воєнний стан.
  • Військове командування (або військові адміністрації) отримають право перевіряти у людей документи, оглядати їхні речі, автомобілі, службові приміщення і житло.
  • На територіях, на яких введено воєнний стан, можуть утворюватися військові адміністрації. Військові адміністрації виконуватимуть функції влади та матимуть всі повноваження, починаючи від забезпечення заходів воєнного стану до формування місцевого бюджету, видачі землі, управління об’єктами і т.д.

Важливо відзначити, що Президент під час виступу в Раді запевнив, що права громадян не обмежуватимуть, якщо не буде наземної загрози нацбезпеці України з боку Росії. Тобто, обмеження прав і свобод громадян поки не буде.

Для бізнесу потрібно зазначити, що де-юре введення воєнного стану дозволяє всім, у кого укладені контракти, відмовитися від їх виконання, оскільки мова йде про форс-мажор. Це безумовно може створити плутанину в розрахунках та інших умовах виконання договорів.
Однак, не слід піддаватись паніці, всім потрібно діяти розсудливо та зважено.

Адвокатська компанія ГРАНД – пропонує повний перелік юридичних консультацій.

Наші переваги

Економимо ваш час

Виїзд юриста, дотримання термінів

Контролюємо якість

Жорсткі корпоративні стандарти

Цінуємо репутацію

30% клієнтів з нами більше 10 років

Використовуємо ділові зв’язки

Партнери, державні органи

УВАГА! ВАЖЛИВО Статут ТОВ - 2018 NEW !!!

Новини

Як стати платником єдиного податку з моменту реєстрації ФОП?

25/01/2019

Фізичні особи-підприємці, які до кінця місяця, в якому відбулася держреєстрація, можуть подать заяву для...

Воєнний стан. Чого очікувати?

27/11/2018

26 листопада 2018 року Верховна Рада затвердила указ Президента про введення воєнного стану. Воєнний стан...