Спрощене провадження – вашу справу розглянуть без Вас!
Александр,
28/12/2017
Як ми обіцяли нашим читачам, продовжуємо огляд та правовий аналіз нових процесуальних кодексів. Почнемо з найбільш ближчого кожному громадянинові - ЦПК (цивільний процесуальний кодекс) України за правилами якого судяться всі фізичні особи.
Чинності набрав з 15 грудня 2017 року, тож будьте уважні якщо звертаєтеся до суду після цієї дати, вас чекають можливі сюрпризи.
Однією з новел цивільного судочинства стало спрощене провадження, яке покликано прискорити розгляд справ у судах.
Але за такими правилами можна розглянути малозначну справу, трудові спори, частково сімейні справи, зокрема справи про стягнення аліментів та поділ майна подружжя, а також інші нескладні справи, які потребують швидкого прийняття рішення.
Особливостями спрощеного розгляду справи є:
- розгляд справи не більше двох місяців від дня відкриття провадження;
- про розгляд справи за спрощеним провадженням, суддя вирішує при відкритті провадження та виносить ухвалу;
- відповідач має право подати заперечення на такий розгляд справи;
- підготовче засідання не проводиться;
- розгляд справи суддею відбувається без виклику сторін;
- відповідач має право подати відзив на позов протягом 15 днів як отримає ухвалу.
Слід пам’ятати, що справи спрощеного провадження допускають зміну предмета або підстав позову не пізніше ніж за п’ять днів до першого засідання.
Тож, як бачимо, не все так просто, як здавалося б, а деякі процесуальні моменти взагалі можуть суттєво вплинути на результат розгляду справи.
Позивач може вибирати тактику «нападу», а відповідачу постійно потрібно бути на по готові, щоб встигнути захистити свої права. Тож, радимо своєчасно звертатися по кваліфіковану юридичну допомогу.