Контактний телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52
+380 (50) 462-84-85
+380 (67) 467-25-24

Адреса

03150, м. Київ вул. Анрі Барбюса, 5-А

Страшний сон роботодавця: візит інспектора по праці

З початку 2017 року разом зі змінами в оплаті праці прийшли і перевірки.
Після підвищення мінімальної оплати праці інспекторів та перевірок почали боятись багато роботодавців (чи через те, що неправильно, чи несвоєчасно, чи взагалі не оформили трудові відносини з працівниками).

Деякі поради для відділу кадрів, бухгалтерам, та роботодавцям. Щоб візит інспектора по кадрам не став "приговором" і підприємству не прийшлось платити штраф у розмірі 30 мін зарплат (96 000 грн) при виявленні порушень в оформленні співробітника та у розмірі 100 мін зарплат (320 000 грн) при не допуску інспектора до перевірки не слід робити помилкові кроки:

-  оформлення співробітника як практиканта чи стажера. Така форма трудових відносин можлива для студентів вузів і ПТУ. Проходження практики не заноситься в трудову але передбачає оформлення договору з ВУЗом . Для стажера необхідно завести трудову, та при виконанні роботи необхідно виплачувати заробітну плату. Не слід доводити, що ваш співробітник проходить стажировку і знаходиться на випробовувальному терміні. По закону стажер не може проходити випробовувальний термін;
-  оформлення цивільно-правового договору. Існує різниця між ЦПД та трудовим договором. Згідно з ЦПД, виконавець не підлягає виконанню правил внутрішнього трудового розпорядку. Він отримує оплату не за процес, а за отриманий результат. Ці відносини оформлюються актами виконаних робіт.

Щоб спати спокійно, та не «влетіти в копійку» при сплаті штрафів за порушення , пам’ятайте:

працівник не може бути допущений до роботи:
без укладення трудового договору
без оформлення наказу
без повідомлення до ДФС про зарахування працівника

Що ж робити коли, до вас завітали з перевіркою, а ви боїтесь що не пройдете її. 1. Про проведення перевірки вас повинні повідомити за 10 днів. 2. «Незванні гості» повинні надати посвідчення особи. 3. Перевіряючі повинні пред’явити наказ чи направлення на перевірку: де вказана найменування підприємства що перевірятиметься, його адреса, номер та дата видачі наказу на підставі якого буде проводитись перевірка; ким виданий, строк і тип (планова, позапланова).

Ненадання тих чи інших підтверджуючих документів від інспектора (перевіряю чого) може відстрочити чи відвадити перевірку. При допущенні до перевірки, інспектор має розписатись в журналі реєстрації перевірок. Відмова поставити відмітку в журналі реєстрації перевірок є підставою для не допуску.

Наші переваги

Економимо ваш час

Виїзд юриста, дотримання термінів

Контролюємо якість

Жорсткі корпоративні стандарти

Цінуємо репутацію

30% клієнтів з нами більше 10 років

Використовуємо ділові зв’язки

Партнери, державні органи

УВАГА! ВАЖЛИВО Статут ТОВ - 2018 NEW !!!

Новини

Як стати платником єдиного податку з моменту реєстрації ФОП?

25/01/2019

Фізичні особи-підприємці, які до кінця місяця, в якому відбулася держреєстрація, можуть подать заяву для...

Воєнний стан. Чого очікувати?

27/11/2018

26 листопада 2018 року Верховна Рада затвердила указ Президента про введення воєнного стану. Воєнний стан...