Контактний телефон

+380 (44) 287-36-07
+380 (44) 287-47-52

Адреса

03150, м. Київ вул. Анрі Барбюса, 5-А

Претензія в господарському процесі

В господарських справах про стягнення заборгованості за договорами, обов’язковою передумовою звернення до суду є пред’явлення претензійного листа боржнику. Це є досудовим врегулюванням спору. У випадку якщо позивач-кредитор не здійснив заходів досудового врегулювання спору його позовну заяву суд поверне без розгляду.

До речі, не всі господарські справи підпадають під цей обов’язків захід, такі справи як визнання недійсним договору, акту держоргану, стягнення за векселями, стягнення штрафів НБУ та справи щодо заставленого майна не потребують досудового врегулювання.

У всіх інших справах має застосовуватися процедура виставлення претензії.
Обов’язковою вимогою є дотримання форми претензії та інформації яка має бути в ній відображена, то ж не будь-який лист з вимогою погасити заборгованість може вважатись претензією і в результаті може бути відхилений судом. Претензія підписується керівником і направляється визначеним законодавством поштовим відправленням.

Раніше строк розгляду претензії становив один місяць з дня її вручення, сьогодні законодавець скоротив цей строк, тепер він становить 10 днів.

Тож, шановні підприємці, будьте пильними і дотримуйтесь вимог законодавства пред’являючи чи то отримавши претензію, оскільки це може суттєво вплинути на строк розгляду спору.

А якщо, у вашому штаті не має кваліфікованого юриста, то радимо звертатись до фахівців нашої компанії, які в найкоротші строки складуть претензію і пред’являть її боржнику з дотриманням всіх вимог законодавства.

Наші переваги

Економимо ваш час

Виїзд юриста, дотримання термінів

Контролюємо якість

Жорсткі корпоративні стандарти

Цінуємо репутацію

30% клієнтів з нами більше 10 років

Використовуємо ділові зв’язки

Партнери, державні органи

УВАГА! ВАЖЛИВО Статут ТОВ - 2020 NEW !!!

Новини

Паспорт у смартфоні

26/04/2020

Уряд схвалив постанову про електронні паспорти в додатку «Дія». Відтепер паспорти в смартфоні офіційно є...

Карантин продовжили до 11 травня

23/04/2020

Кабінет міністрів прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 11 травня. Про це вчора повідомив...